Futbol A Takım Kadrosu
Sağırlar Süper Ligi şampiyonu belli oldu
Sivas’ta gerçekleştirilen Spor Toto Sağırlar Futbol Süper Ligi 20182019 sezonu PlayOff final maçı Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı ve Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı arasında oynandı. İki takım arasında oynanan müsabakada Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı sahadan 10 galip ayrılarak şampiyon oldu.
Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıl kutlama etkinlikleri kapsamında Sağırlar Futbol Süper Ligi PlayOff müsabakaları 26 28 Nisan tarihleri arasında Sivas’ta oynandı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çim sahasında oynan maçlarda finale ise Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı ve Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı kaldı. Finale kalan iki takım arasında oynanan müsabakada Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı sahadan 10 galip ayrıldı. Şampiyon olan Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı büyük sevinç yaşadı.
Maç sonu açıklama yapan Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı Başkanı ve Teknik Sorumlusu Soner Aslan, “Çocuklar yürekten mücadele ettiler. Her şey için çok çalıştılar. Kupayı almak için çocuklar hevesliydi. Kupayı alarak çok mutlu olduk” dedi.

‘’ Hedefimiz Büyük ‘’

BORNOVA İŞİTME ENGELLİ SPOR KULUBÜ LİDERLİĞE DEVAM EDİYOR 8. DE 8 YAPTI 

Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı, İşitme Engelliler Süper Ligi’nin 2. Devresi . 8. haftasında Gölcük İşitme Engelliler Futbol Takımına 3-2 gol skor ile 3 puan daha kazandı.

Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı, İşitme Engelliler Süper Ligi’nin 2. Devresi . 8. haftasında Gölcük İşitme Engelliler Futbol Takımına 3-2 yenerek 3 puan daha kazandı. Türkiye İşitme Engelliler Süper Ligi’nde mücadele eden Bornova İşitme Engelliler Spor Kulübü, süper liği 9. haftasında Şampiyon olan İstanbul Sessizler spor  Kulübü ile karşılaşacak. 07  Nisan 2016 Pazar günü saat 11.00’de başlayacak Namık Sevik   Stad ‘da oynanacaktır. İşitme Engelli Başkanı Soner ASLAN Türkiye Şampiyonluğu Bornova mızın Türkiye Şampiyonlar liğinde en iyi şekilde temsil etmek ve Bornova adını duyurmak  oyuncularıma güveniyorum bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, teknik heyetimize ve sporcularıma başarılar diliyorum dedi.

54524809_10216785232035866_2530864317310435328_nbornova_isitme_engelliler_futbol_takimipuan_3ac184527a471f5aa5ec

 

 

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Konuyla ilgili açıklama yapan kulüp başkanı Soner Aslan; ‘’ öncelikle şunu belirteyim Bornova İşitme Engelliler Spor Kulübü derneği olarak 535 kişilik bir aileyiz tabi bu kişilerin eşleri çocuklarını’ da dahil ettiğimizde binlere yaklaşan bir rakam çıkıyor. Misyonumuz; bu işitme engelli bireylerimize sosyal kültürel projeler hazırlamak ve bu imkanlardan yararlandırmaktır. ‘’Ne yazık ki Türkiye’de, engelli bireylerin yaşadığı bir çok sorunla bizler de karşılaşıyoruz. Türkiye’de sponsor bulunamadığı veya malzeme, yer, ödenek gibi vb sıkıntılar sebebiyle bir çok engelli gençlerimiz faaliyetsiz kalmaktadır. Bornova ilçemizde tek işitme engelli derneğiz maddi desteği bize çok görmemeleri lazım. Burdan çağrımdır lütfen bizlere destek olunuz kulüp olarak sponsor arayışı içindeyiz. Bu konuyla ilgili duyarlı işadamlarımızın gönlünden kopan tüm desteklerini bekliyoruz.