Onursal Başkandan Mesaj

Bornova Sessizler spor Kulübü için Çalışıyoruz

Engelsiz Bornova Türkiye hedefine ulaşmak için; çağdaş, temel insan haklarına saygılı, eşit ve sosyal derneğimiz adına hareket ediyoruz. Yapacağımız her projede, atacağımız her adımda; spor yaşamının tüm paydaşlarının ihtiyaçlarını ve yaşam şartlarını göz önünde bulundurmak durumundayız. Tüm hakların İşitme  herkes gibi engelliler için de ulaşılabilir, erişilebilir ve kullanılabilirliğini sağlamaya çalışmaktır.

Göreve başladıktan kısa bir süre sonra, ilgili üyelerimizle sivil toplum kuruluşları ve engelliler ile beraber çalışmalar gerçekleştirerek; İşitme Engellilerimiz  çözümünde içinde olmaları gerektiği düşüncesiyle 2007 yılı da bugüne en iyi şekilde hedeflemektir.

Engellilere yönelik yapacağımız çalışmalarımızda işitme engellerin (fiziksel, duyusal vb.), çeşitli eksikliklerin, yetersizliklerin engelli kişi ve ailesi üzerindeki etkisini en aza indirecek fiziksel, çevresel ve sosyal ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Engelli kişileri, yaşamı sınırlı bireyler yerine; hayatın içinde olan, üretime katılan ve ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilen, sosyal yaşam içinde kendisine yer edinebilen; bağımsız bireyler haline getirmek asli görevimiz olmaktadır.
Geldiğimiz noktayı yeterli görmüyor, daha iyisini yapmak için çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. Biliyoruz ki daha yapacak çok işimiz var.ama destek ihtiyacımız var…

Destek ne kadar olursanız bu güzel işitme engellilerimiz spor yapmaya devam eder.

Bornova sessizler spor
“Her Şey Engelsiz Spor ”

 Soner ASLAN
Onursal Başkan